Lekarz Marek Stępniewski to specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Swoją wiedzę zdobywał na jednej z najlepszych uczelni w Polsce i również tam – na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu uzyskał tytuł lekarza. Specjalizację kontynuował jednak w Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu we Wrocławiu, a dziś jest także członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.

Lek. Marek Stępniewski jest znanym i cenionym ekspertem w dziedzinie ortopedii dziecięcej. U noworodków i niemowląt wykonuje tzw „usg bioderek”, kontrolując stawy pod kątem ewentualnego rozwoju dysplazji stawu biodrowego oraz bada wady postawy u starszych dzieci. W ramach konsultacji oferuje zarówno diagnostykę, jak i leczenie chorób całego narządu ruchu, w tym urazów stawu kolanowego, biodrowego, skokowego czy ramiennego. Na podstawie radiogramów, rezonansu czy tomografii jest w stanie szybko zdiagnozować i ustalić dalszy proces leczenia lub rehabilitacji. W razie potrzeby podejmuje się skomplikowanych zabiegów i operacji takich jak: punkcje stawowe, nakłucia torbieli, endoprotezoplastyka stawów biodrowych, haluksy, cieśni nadgarstka czy artroskopia kolana. Po leczeniu operacyjnym jest w stałym kontakcie z pacjentem.

Lekarz Marek Stępniewski poza profesjonalny leczeniem pacjentów, zajmuje się również wykładaniem na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, gdzie sam studiował. Podejmuje również prace naukowe, cyklicznie publikując swoje opracowania w polskich, jak i anglojęzycznych czasopismach medycznych.

Konsekwentnie podnosi swoje kwalifikacje, systematycznie uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach z zakresu rehabilitacji i traumatologii.

Według swoich pacjentów to: „niezwykle drobiazgowy, dociekliwy i empatyczny lekarz”.