Doktor nauk medycznych Katarzyna Fleischer-Stępniewska to specjalista chorób zakaźnych – hepatolog, o wyjątkowym doświadczeniu i ogromnej wiedzy. Absolwentka jednego z najbardziej prestiżowych Uniwersytetów Medycznych w Polsce i była stażystka francuskiego Centrum Hospitalizacji „Centre Hospitalier Universitaire Grenoble Alpes”.

Dzięki doświadczeniu zawodowemu, nabywanemu zarówno w Klinice i Katedrze Chorób Zakaźnych, Chorób Wątroby i Nabytych Niedoborów Odpornościowych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz w Oddziale Chorób Zakaźnych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Gromkowskiego we Wrocławiu, stała się wszechstronnym i jednocześnie skrupulatnym doktorem, dla którego priorytet stanowi ochrona zdrowia i poprawa jakości życia pacjentów.

 

Dr n. med. Katarzyna Fleischer-Stępniewska na co dzień świadczy porady lekarskie z zakresu profilaktyki, diagnostyki i leczenia wirusowych zapaleń wątroby (WZW A, WZW B, WZW C) oraz innych chorób wątrobowych jak: stłuszczenie wątroby, marskość wątroby, hemochromatoza itp. Pani doktor jest również specjalistą chorób odkleszczowych. Diagnozuje oraz leczy przypadki boleriozy, czy odkleszczowego zapalenia mózgu. Udziela porad oraz rozpoznaje choroby zakaźne, przywożone z krajów tropikalnych, dobierając indywidualny tok leczenia.

Dzięki szczegółowej wiedzy i wyjątkowemu podejściu do pacjentów, Pani Doktor prowadzi również dogłębną analizę, profilaktykę i leczenie chorób zakaźnych u kobiet w ciąży i kobiet planujących zajście w ciążę. Szybko rozpoznaje takie choroby jak: toksoplazmowa, WZW B, WZW C i reaguje, podejmując stanowcze kroki w leczeniu.

Poza pracą w systemie ambulatoryjnym, Dr. n. med. Katarzyna Fleischer-Stępniewska jest ponadto autorką naukowych publikacji zarówno w polskich, jak i zagranicznych czasopismach. Jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego oraz aktywistką Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS i Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

Według swoich pacjentów to: „ Zaangażowana, wrażliwa i przyjazna kobieta, pełna poświęcenia dla swoich pacjentów.