Lekarz medycyny Bogusława Hełminiak to przede wszystkim absolwentka jednej z najlepszych Akademii Medycznych w Polsce. Studia na Gdańskim Wydziale Lekarskim ukończyła bowiem w 1990r., a dziedziną neurologii zainteresowała się kilka lat później i w 2000roku ukończyła z wyróżnieniem specjalizację II stopnia z tego zakresu.

Lek. med. Bogusława Hełminiak niegdyś przyjmowała swoich pacjentów w prywatnym gabinecie, łącząc to jednocześnie z pracą w Szpitalu Psychiatryczno-Neurologicznym oraz w licznych Poradniach Neurologicznych, gdzie nabywała spore doświadczenie jako lekarz szpitalny i długoletnią praktykę w lecznictwie ambulatoryjnym. Obecnie pracuje jednak na Dolnym Śląsku, we Wrocławiu, gdzie w lecznictwie otwartym przyjmuje głównie dorosłych pacjentów.

Neurolog Bogusława Hełminiak sukcesywnie bierze udział w szkoleniach i konferencjach naukowych, systematycznie podwyższając swoje kwalifikacje zawodowe. Swoją pracę wykonuje z wielkim zaangażowaniem i pasją.

Według pacjentów Neurolog Bogusława Hełminiak to : „Wysokiej klasy specjalista, kompetentna i konkretna. Można zawsze liczyć na jej fachową pomoc. Ma świetne podejście do pacjenta, cierpliwie wysłucha zawsze jego sugestii.”

„Pani Hełminiak to profesjonalistka w swojej dziedzinie. Jest bardzo spokojna, miła, dokładna, nigdy się nie spieszy. Przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad, nie bagatelizuje najmniejszych objawów. Mam szczęście że spotkałam tak dobrego fachowca”